‏‏ לראשונה במרכז הרפואי לגליל: ניתוחים חדשניים לכריתת רחם ושחלות
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לראשונה במרכז הרפואי לגליל: ניתוחים חדשניים לכריתת רחם ושחלות

במרכז הרפואי  החלו להתבצע לראשונה ניתוחים חדשניים לכריתת שחלות ולכריתת רחם, בגישה לפרוסקופית נרתיקית. מי שאחראי לביצוע הניתוחים הללו הוא המנהל החדש של אגף נשים ויולדות, פרופ' ליאור לבנשטיין, שהיה הראשון שהטמיע את שיטת הניתוחים הייחודית בישראל.


יצוין כי המרכז הרפואי לגליל הוא ביה"ח היחיד בגליל והשני בצפון שמבצע ניתוחים בגישה זו.
כריתת רחם נחשבת לניתוח השכיח ביותר בתחום רפואת הנשים, אלא שבעבר היה מקובל לבצע את מרבית הניתוחים בגישה בטנית, באמצעות חתך אורכי או רוחבי על גבי הבטן, כאשר תקופת ההחלמה היתה ארוכה ורמת הכאב היתה גבוהה יחסית. עם השנים התפתחה הגישה הלפרוסקופית, במסגרתה מבוצעים חתכים זעירים על גבי הבטן, דרכם ניתן לבצע ניתוחים מורכבים לכריתות רחם ושחלות, כמו גם ניתוחים לתיקון רצפת האגן.


לאחרונה חלה פריצת דרך נוספת בתחום מיזעור הניתוחים הגינקולוגיים, שהולידה את הניתוחים הלפרוסקופיים הנרתיקיים. הרעיון שעומד מאחורי השיטה החדשנית הוא לנצל את הפתחים הטבעיים של הגוף לטובת ביצוע ניתוחים לפרוסקופיים. הניתוחים מתבצעים באמצעות מיכשור לפרוסקופי מתקדם הכולל מצלמת HD תלת מימד, המדגימה את האנטומיה של רצפת האגן וחלל הבטן ברזולוציה גבוהה.
השיטה החדשנית מונעת צלקות וחתכים, מפחיתה את שיעור הסיבוכים הפוסט-ניתוחיים (כולל זיהומים ובקעים) ואת רמת הכאב, ומצמצמת את משך ההחלמה.


פרופ' לבנשטיין: "המהפכה בתחום הכירורגיה הגינקולוגית הגיעה למרכז הרפואי לגליל. מדובר בפריצת דרך ממנה ייהנו נשים רבות תושבות האזור, שצריכות לעבור כריתת רחם או שחלות עקב תופעות שונות כרחם מוגדל, דימומים לא סדירים או מוגברים, ציסטות או גידולים שחלתיים".

עבור לתוכן העמוד