‏‏ תרגיל רחב היקף התקיים במרכז הרפואי
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תרגיל רחב היקף התקיים במרכז הרפואי

 

 

במרכז הרפואי לגליל התקיים ביום שלישי,2/11/2021,  תרגיל רחב היקף, בהשתתפות פיקוד העורף (צה"ל), מד"א והאגף לשעת חירום במשרד הבריאות, כחלק מתרגיל העורף הלאומי שנערך השבוע ברחבי המדינה.

 

תרגיל 21121


עפ"י תרחיש התרגיל, שנקרא "ויסות שניוני", היה צורך להעביר כ-30 מטופלים מהיחידה לטיפול נמרץ ומהאגף הכירורגי, אל בית החולים שערי צדק בירושלים, בעקבות ירי טילים לעבר נהריה, כל זאת כדי לפנות מקום לפצועים שעלולים להגיע למרכז הרפואי כתוצאה מתרחיש זה. במהלך התרגיל, שנמשך כשלוש שעות, נעשה שימוש ברכבי חירום והצלה שונים, וביניהם אוטובוס-אמבולנס של מד"א, שנועד להעברה מרוכזת של כ-15 מטופלים בו זמנית, ביניהם חולי טיפול נמרץ. כמו כן נעשה שימוש בבובות ובחיילים מפיקוד העורף ש"הפכו" למטופלים.


יצוין כי תרחיש דומה מאוד אירע במלחמת לבנון השנייה, בשנת 2006, אז נפלו מאות טילים על נהריה תוך פרק זמן קצר, שאחד מהם פגע במחלקת העיניים. למרבה המזל, לא היו נפגעים בנפש בעקבות פינוי מהיר של המטופלים לביה"ח התת-קרקעי.

תרגיל 031121        


סגן מנהל המרכז הרפואי, ד"ר צבי שלג, שהוביל את התרגיל מטעם ביה"ח: "התרגיל היה מוצלח ומלמד. בשנים האחרונות התקיימו מעט מאוד תרגילים של 'ויסות שניוני' בישראל, במסגרתו מועברים מטופלים מבית חולים אחד לשני, ומכאן החשיבות הגדולה של תרגיל זה. עלינו להיות מוכנים לכל תרחיש, במיוחד כאשר מדובר במרכז רפואי כמו שלנו, המהווה את המערך הקדמי-הכירורגי המרכזי במדינת ישראל, כ-10 ק"מ מהגבול הצפוני. בשנים האחרונות טיפלנו ב-3,000 פצועים ממלחמת האזרחים בסוריה, דבר שהפך את ביה"ח שלנו למרכז כירורגי מוביל, אליו יגיעו מרבית הפצועים - אזרחים וחיילים כאחד - במקרה שתיפתח חזית צפונית או חלילה תפרוץ מלחמה. אני מודה לצה"ל, למד"א ולמשרד הבריאות על שיתוף הפעולה המבורך".


 

תרגיל 031121

 

צילום: רוני אלברט

עבור לתוכן העמוד