‏‏ ביקור של פרופ' אלי אליהב במרכז הרפואי לגליל
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ביקור של פרופ' אלי אליהב במרכז הרפואי לגליל

פרופ' אלי אליאב, דיקן הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת רוצ'סטר שבמדינת ניו יורק, שהינה אחת המובילות בתחומה בארה"ב, ביקר במרכז הרפואי לגליל.


הביקור נערך כחלק מהסכם לשיתוף פעולה (MOU) שנחתם בין הקולג' לגליל במדעי רפואת שיניים שבמרכז הרפואי לגליל ובין הפקולטה לרפואת שיניים ברוצ'סטר.
פרופ' אליאב (ישראלי במקור ודובר עברית), מומחה בעל שם עולמי בתחום רפואת הפה, החוקר את נושא הכאב באזור ראש-צוואר, השתתף במהלך השנים במאות מחקרים בנושא. 
פרט לתפקידו כדיקן הפקולטה באוניברסיטת רוצ'סטר, הוא גם מכהן כסגן הדיקן לבריאות הפה ברוצ'סטר ומשמש עורך ראשי של העיתון המדעי Quintessenc

במסגרת ביקורו בקולג' לגליל העביר פרופ' אליאב לצוות הרפואי הרצאה שעסקה בגישה הטיפולית בפקולטה לרפואת שיניים שבאוניברסיטת רוצ'סטר, וכמו כן סיפר על נקודת מבטו כעורך ראשי של עיתון מדעי העוסק בפירסומי מחקרים.
במהלך הביקור הוצגו בפניו מקרים מורכבים של תושבים הסובלים מכאבים בפה, בפנים ובלסתות. מדובר במטופלים המקבלים טיפול במסגרת המרפאה לכאב ע"י מתמחי היחידה לרפואת הפה, בהדרכתה של ד"ר הלא כריני מטאנס, רופאה בכירה ביחידה שבניהולו של ד"ר יגאל גרנות.

בהמשך נפגש פרופ' אליאב עם מטופלים וייעץ לגבי תוכנית טיפול המשכית.
מנהל המרכז לניתוחי פנים, לסתות ורפואת הפה והשיניים, פרופ' סאמר סרוג'י, המשמש גם ראש הקולג' לגליל במדעי רפואת השיניים, הודה לפרופ' אליאב על הביקור ושיתוף הפעולה הפורה בין הצדדים.
יצוין, כי במסגרת ההסכם לשיתוף פעולה ערכה ד"ר הלא כריני מטאנס השתלמות עמיתים (Fellowship) בנושא כאבי פנים ולסתות, בפקולטה לרפואת שיניים ברוצ'סטר, שבמהלכה השתתפה בפעילות קלינית ומחקרית.
מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, בירך על ביקורו של פרופ' אליאב ועל שיתוף הפעולה ההדוק עם הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת רוצ'סטר.
עבור לתוכן העמוד