‏‏ לראשונה במרכז הרפואי לגליל: ניתוח קיסרי צרפתי
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לראשונה במרכז הרפואי לגליל: ניתוח קיסרי צרפתי

באגף נשים ויולדות הוחל לאחרונה בביצוע ניתוחים קיסריים צרפתיים. מדובר בשיטה כירורגית חדשנית הכוללת ביצוע חתכים קטנים יותר דרך מיקומים השונים מהניתוח הרגיל, תוך הימנעות מכניסה דרך אזורים רגישים הקשורים בשרירי היציבה.


במהלך הלידה ניתנת ליולדת אפשרות להשתמש ב"מנשפית", מעין משרוקית שלתוכה היא נושפת, ובכך גורמת לשרירי הבטן ליצור לחץ על הרחם, מה שמסייע בהוצאת העובר. היולדת גם יכולה לראות את הלידה מתרחשת לנגד עיניה, תוך השתתפות פעילה בלידת התינוק. הניתוח אינו כרוך בתשלום וניתן כחלק ממערכת הבריאות הציבורית.


מנהל אגף נשים ויולדות, פרופ' ליאור לבנשטיין, ציין כי לניתוח הקיסרי הצרפתי יתרונות רבים נוספים, וביניהם קיצור משמעותי של זמני ההחלמה, הפחתת כאב ושיפור חוויית הלידה.
פרופ' לבנשטיין: "במהלך הניתוח חווה היולדת אווירה כמקובל בחדר לידה, עם מיילדת צמודה ונוכחות של מלווה. היולדת יכולה לרדת מהמיטה שעות ספורות לאחר הניתוח, ומשך האישפוז מתקצר ל-48 שעות בלבד".

עד כה בוצעו במרכז הרפואי שישה ניתוחים קיסרים צרפתיים תוך שבועות ספורים. פרט לפרופ' לבנשטיין השתתפו בניתוחים אחראית היחידה לאורוגינקולוגיה ורצפת האגן, ד"ר סוזנה מוסטפא-מיח'איל, ומנהל חדר לידה, ד"ר אולג שניידר.


מעיין אטיאס, בת 34 מקרית מוצקין, שבתה גפן נולדה בניתוח קיסרי צרפתי, מספרת: "בעבר היו לי שני ניתוחים קיסריים רגילים, ואין מה להשוות בין המקרים. בניתוח הקיסרי הצרפתי נהניתי מיחס הרבה יותר אישי מצד הצוות, ולפני הניתוח קיבלתי הסבר מפורט על כל התהליך. בנוסף, ההחלמה היתה מהירה מאוד וכבר באותו יום עמדתי על הרגליים, מה שלא קרה בניתוחים קיסריים קודמים. כמו כן, נהניתי מ'אפס הפרדה', כאשר התינוקת היתה לידי ולא בתינוקיה. מעבר לאישפוז הקצר, גם ההחלמה היתה מהירה, ואם בעבר לקח לי שבועות ארוכים להתאושש מהניתוח הקיסרי, הפעם זה לקח ימים בודדים. זו היתה חוויה יוצאת דופן ואני מודה לפרופ' לבנשטיין ולכל הצוות הרפואי והסיעודי".


לפרטים נוספים יש להתקשר לטל': 04-9107722.

 

ניתוח קיסרי צרפתי

בתמונה: מעיין אטיאס ובעלה ניב עם התינוקת, פרופ' ליאור לבנשטיין, ד"ר סוזנה מוסטפא-מיח'איל, אחות אחראית יולדות ב', לימור שרעבי, וסגניתה שני הזה

עבור לתוכן העמוד